Кубок України 2019

2 листопада в Києві на стадіоні «Спартак» відбувся Кубок України з регбіліг.
Ці змагання, що були присвячені 13-й річниці розвитку Регбіліг в нашій країні, проводились Українською Федерацією Регбіліг, Федерацією Регбіліг Києва та Міністерством молоді та спорту України при підтримці регбійного бренду «Offload» від компанії «Decathlon», що люб’язно надала ігрові м’ячі для турніру.
У Кубку брали участь сім команд майже з усіх куточків України – Львів, Івано-Франківськ, Рівне, Хмельницький, Тернопіль, Київ, Миколаїв, Харків, а також наші друзі з Білорусі.
Для багатьох учасників цей виступ був дебютним, наприклад, як для команди з Івано-Франківська чи гравців з Хмельницького із збірної команди з Рівним, або після великої перерви, як у команди з Миколаїва. Але наперед зазначимо, що всупереч цьому абсолютно всі матчі були дуже напружені та цікаві навіть при великій різниці у рахунках.
Відкриття змагань проводив президент Української Федерації Регбіліг Артур Мартиросян, який привітав команди та побажав всім гарної гри.
Турнір проводився за коловою системою в двох групах по 4 команди, після чого були стикові матчі.
В групі «А» безумовними фаворитами були 7-разові Володарі Кубку України та 11-разові діючи Чемпіони України – харківський «Легіон ХІІІ». Вони і вийшли з групи на першій позиції. Другими в цій групі стала збірна команда Рівного та Хмельницького «РК Рівне – ДЮСШ №4 – Evolution», третіми – РК «Терен» з Тернополя. Четвертими в групі «А» стала команда РК «Варяги» з міста Річиця, Білорусь, але треба зазначити, що через затримку їх автобусу на кордоні, команда, нажаль, не встигла зіграти всі свої групові матчі.
В групі «Б» справи обстаяли наступним чином: першу позицію очікувано закріпили за собою львів’яни – команда КІВС «Lviv Tigers», не пропустивши в свою залікову зону жодної спроби від суперників. А ось друге місце в групі несподівано зайняла команда з Миколаїва РК «Корабел», яка спромаглася перемогти команду госодарів «Kyiv Rhinos» та команду ДЮСШ-2-»Станиславів» з Івано-Франківська, що посіли 3-тє та 4-те місця відповідно.
Таким чином, в фінальному етапі боротьби за медалі та рейтингові місця були наступні матчі з такими рахунками:
- за 7-ме місце: РК «Варяги» 4:26 ДЮСШ-2-»Станиславів»
- за 5-те місце: РК «Терен» 20:16 «Kyiv Rhinos»
- за 3-тє місце: «РК Рівне – ДЮСШ №4 – Evolution» 34:0 РК «Корабел»
- за 1-ше місце: Збірна Харківської області «Легіон ХІІІ» 28:4 КІВС «Lviv Tigers».
Результати Кубку України з регбіліг 2019:
1. Збірна Харківської області «Легіон ХІІІ»
2. КІВС «Lviv Tigers», Львів
3. «РК Рівне – ДЮСШ №4 – Evolution», збірна Рівненської та Хмельницької областей
4. РК «Корабел», Миколаїв
5. РК «Терен», Тернопіль
6. Збірна міста Києва «Kyiv Rhinos»
7. ДЮСШ-2-»Станиславів», Івано-Франківськ
8. РК «Варяги», Річиця (Білорусь).
На нагороджені А. Мартиросян подякував всім командам за участь і яскраву гру та привітав в цю знаменну дату для регбі-13 піонерів регбіліг в Україні – РК «Легіон ХІІІ» з черговою перемогою, цього року харків’яни в 8-ий раз стали Володарями Кубку України з регбіліг. Окрему подяку він висловив бригадам арбітрів на чолі з Денисом Чернєвим та Ігорем Юркіним за кваліфіковане суддівство.
Сезон 2019 для дорослих команд закінчено, попереду недовгий відпочинок та підготовка до сезону 2020. До нових зустрічей на регбійних стадіонах країни!